BELYSNING / Bordslampor / Lampfot 14666155
*
nr 1466 6155
Lampfot
Tilgman Keramik. Höjd: 57 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 maj 2022
kl 20:19:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/5 11:13:57
1
Vinnande bud
9/5 18:36:43
2
800 kr
9/5 18:36:43
1
900 kr (Budbetjänt)
9/5 18:37:50
2
1.000 kr
9/5 18:37:50
1
(budbetjänt)
9/5 18:56:57
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor lampfot tilgman keramik tilgmans keramik
-
6014 Bordslampa
Hans Agne Jakobson, Markaryd, Modell B-124, Design..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:39
-
6156 Fotogenlampa
+ 1 par lyktor, Karlskrona Lampfabrik, mässing. Hö..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:26
-
6057 Golvlampfot
mässing, Cottex, ledad ställbar arm. Höjd: 133 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:03
*
Lampfot
Läs om budbetjänten
nr 1466 6155
Lampfot
Tilgman Keramik. Höjd: 57 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/5 11:13:57 | 1 | Vinnande bud |
9/5 18:36:43 | 2 | 800 kr |
9/5 18:36:43 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
9/5 18:37:50 | 2 | 1.000 kr |
9/5 18:37:50 | 1 | (budbetjänt) |
9/5 18:56:57 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor lampfot tilgman keramik tilgmans keramik
-
6014 Bordslampa
Hans Agne Jakobson, Markaryd, Modell B-124, Design..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:39 -
6156 Fotogenlampa
+ 1 par lyktor, Karlskrona Lampfabrik, mässing. Hö..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:26 -
6057 Golvlampfot
mässing, Cottex, ledad ställbar arm. Höjd: 133 cm
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:03